
Mezoterapia igłowa w leczeniu łysienia
Mezoterapia igłowa w leczeniu łysienia.
Uniwersalność zabiegu mezoterapii igłowej to jedna z jego największych zalet. Jest stosowany powszechnie w medycynie estetycznej, wyróżniając się niezwykłą popularnością. Jednak równie istotne zastosowanie znalazł w trychologii, wspomagając walkę z łysieniem. Zapewnia odpowiednie odżywienie skóry głowy, zatrzymuje nadmierne wypadanie włosów oraz pobudza nowe włosy do wzrostu - zdrowsze i mocniejsze.
Czym jest mezoterapia igłowa?
Mezoteraia igłowa to zabieg iniekcji indywidualnie dobranych substancji odżywczych bezpośrednio w głąb skóry. Dzięki wstrzyknięciu preparatu, nie zatrzymuje się on na naskórku, a trafia bezpośrednio tam gdzie jest potrzebny. Wstrzykiwane substancje aktywne pobudzają wzrost włosów i stymujulą do sziałania i regeneracji.
Mezoterapia z peptydami w leczeniu łysienia
Odpowiednio skomponowana mieszanka peptydów i kwasu hialuronowego wykazuje niezwykłą skuteczność w walce z nadmiernym wypadaniem włosów, łysieniem. Kwas hialuronowy, dzięki mechanizmowi długotrwałego wchłaniania ułatwia wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry.
Niewielkie dawki peptydów działają punktowo, dokładnie tam gdzie potrzebujemy wywołać zmiany w komórkach. Peptydy po wniknięciu pod skórę naśladują substancje naturalnie występujące w organizmie.
Mieszanki peptydów zawarte w preparatach do mezoterapii igłowej:
-
przedłużają faze wzrostu włosa (anagen),
-
rewitalizują włosy i skórę głowy ,
-
ograniczają nadmierne wypadanie włosów,
-
poprawiają jakość i cykl życiowy włosa,
-
wspierają aktywną regenerację mieszka włosowego,
-
poprawiają ogólną kondycję włosów,
-
pobudzają nowe włosy do wzrostu,
-
poprawiają ukrwienie i odżywienie skóry głowy.
Mezoterapia z egzosomami w leczeniu łysiena
Egzosomy to nanopęcherzyki biorące udział w komunikacji międzykomórkowej. Dzięki swojemu rozmiarowi są w stanie przenikać przez struktury skóry dokładnie tam gdzie ich działanie jest wymagane. Egzosomy wykazują zdolności regeneracyjne komórek macierzystych, przy czym są wyjątkowo bezpieczne i doskonale tolerowane przez organizm.
Specjalna mieszanka egzosomów, kwasu hialuronowego, biotyny i peptydów wprowadzona w rejon owłosionej skóry głowy metodą mezoterapii:
-
wzmacnia cebulki i pobudzają porost włosów, pomagając w ich odbudowie,
-
intensywnie odżywia i pielęgnuje skórę głowy,
-
poprawia kondycję włosów,
-
działa przeciwzapalnie,
-
stymuluje syntezę kolagenu,
-
wspomaga gojenie ran,
-
głęboko i długotrwale nawilża, przywraca równowagę wodną skóry.
Mezoterapia z polinukleotydami w leczeniu łysienia
Polinukleotydy dzięki swojej strukturze chemicznej są w stanie wiązać duże ilości wody w przestrzeni międzykomórkowej, co ma korzystny wpływ na wymianę pozakomórkową i odżywienie skóry. Są one w całości biokompatybilne z ludzkim organizmem. Zabiegi z użyciem polinukleotydów służą do biostymulacji skóry. Biostymulacja to pobudzanie własnych możliwości regeneracyjnych skóry głowy - zachodzi odnowa dzięki naturalnym procesom.
Zastosowanie polinukleotydów w zabiegach mezoterapii igłowej:
-
przeciwdziała łysieniu androgenowemu, ograniczając nadmierną produkcję androgenów
-
zwiększa aktywność enzymu aromatazy, który przekształca androgeny w estrogeny, dzięki czemu również przeciwdziała łysieniu androgenowemu
-
znacznie poprawiają ukrwienie skóry głowy
-
wykazuje działanie antyrodnikowe
-
nawilża skórę głowy wiążąc w niej wodę
Polinukleotydy zostały przebadane pod kątem skuteczności ich działania w leczeniu łysienia androgenowego oraz przeciw wypadaniu włosów o różnym podłożu.